Květen 2011

• Zítra jedeme, Pohnojená - básničkové příšerky

31. května 2011 v 17:59 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie


Zítra jedeme
Zítra pryč odjedem,
babička přijede,
už se moc těšíme,
až s námi odjede.

Pojedem přes hory,
přes louky a lesy,
až se někdo ztratí,
budem volat KDE JSI?

Vážně se těšíme,
cesta moc krásná je,
až nás někdo naštve,
pošlem ho do háje.

Až autobus zastaví,
na nohy mě to postaví...
zavřu pusu
a rychle do poklusu!

• dnešek by si zasloužil zkonstatovat ;)

30. května 2011 v 18:29 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte. Opět jsem tu.
Jsem docela naštvaná, protože jsem tu právě měla rozepsanej článek a na něco jsem klikla a vono se to celý smazalo :PP. F*ck!!
Takže zaprvé, díky za včerejší návštěvku 54 lidí, to potěší, je to můj rekord.
Zadruhé, mám dvě nové SB. První se jmenuje Týnka* ;] a je z blogu i-love-superstar.blog.cz.. Doporučuju její blog navštívit hlavně (ale nejen!) těm, kteří se zajímají o ČeskoSlovenskou Superstar ;)). A její deníček je skvěle napsaný :).
Druhé si říká Simi* a její blog má adresu simi-feckova.blog.cz. Ano, je to blog o Simče Feckové, kterou já mám moc ráda ♥. Takže, doporučuji taky kouknout ;). Obě jsou to moc milé holky, jsem ráda, že jsem s nimi spřátelená...
No a zatřetí, dnešní škola by si zasloužila zkonstatovat :D.
Místo Kořenů evropský kultury jsme měli třídnickou hodinu. Za to, že "jsme byli celej trimestr hodní" jsme dostali Kofolu, chipsy, sušenky a posílali jsme si to po řadách :DD. Na nás v poslední lavici u dveří toho zrovna moc nezbylo, ale něco přece..:).
Pak jsme začali diskutovat o školním výletě, já navrhuju Harrachov - Mumlavský vodopády a bobovou dráhu. Jedinej problém je to šílený autobusový nebo vlakový spojení :D. V pět ráno asi nepojedeme, tři kilometry asi taky nebudeme docházet a v poledne dorazit je už taky pozdě ://. Ale možná pojedeme ;).
A potom přišla řeč na divadelní představení na BiPo na příští rok. (Pokud nevíte, co je BiPo, článek o něm je zde .)
Já navrhovala zahrát něco na téma "casting do talentový soutěže", ale třída jako lepší nápad uznala "televizní scénky". Jakože někdo bude sedět u telky a přepínat programy a my vždycky přijdeme a zahrajeme scénku. Ale museli jsme se na to rozdělit do skupinek, po kterejch budeme ty scénky hrát...

• Májová kravina (chvilka poezie :D)

29. května 2011 v 11:09 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie
Májová kravina
Chováte se jako krávy,
a přesto jste všechny zdrávy!
Sedíte u televize,
jíte housky z tmavé příze,
tužky máte za ušima,
a přesto vám není zima!

Luštíte si křížovku
a koušete užovku.
Zpíváte si 'Tralala,
jsem růžová žížala!'

Křupne vám to pod patama,
pod stropem jsem doma sama.
Pletu sobě svetr
a používám metr.

Tak tam ke mně spadnete,
jako plevel zvadnete.
Otevřu si láhev chlastu,
v trafice si koupím Vlastu.

Hodím po vás svetrem
a odjedu metrem
na konečnou stanici
a porazím popelnici.

• můj blog už navštívilo 1000 lidí!!

28. května 2011 v 18:29 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte :)).
Poslušně hlásím, že jsem se právě vrátila ze zámku Sychrov :)). Byla jsem tam s tátou na nějaký prohlídce. Docela dobrej zážitek, až na to, že s náma šla nějaká rodina s malým a megauřvaným dítětem ×)). Očividně to prudilo i průvodkyni.
Dobrá byla "parohová chodba", ze který táta hned udělal "tvarohovou chodbu" a taky byla prča, když průvodkyně začala vyprávět o Bertě z Rohanu, že tam jako furt chodí a straší, a pár vteřin na to zazvonil zvonek :D. A já takový "to je ona!!"...výtlem :DD.
Potom jsme měli vstup zdarma do zámeckýho parku, kterej je tenhle víkend plnej pohádkovejch příšerek a lidí malujících na tvář (ale tomu jsem se vyhla, bodypainting už nikdy více ×DD) a šly jsme se podívat k nějakýmu altánu s vodárenskou věží :). Bylo to zajímavý :)).
A dali jsme si "tekutou zmrzlinu s královskou čokoládou".
To je asi všechno, co k tomu můžu napsat.
Potom jste si taky mohli všimnout novýho designu. Ano je na něm Klaudia Pappová :D. Protože na tý fotce je vážně úžasná.
A ano, tentokrát mám i menu. Ještě není hohový, ale ta odkazová část už je. Dala jsem si s tím docela práci...menu už jsem neměla dost dlouho!!

Myslím, že se mi dess docela povedl :). A vy??
A nakonec vám chci poděkovat za ještě jednu věc - dneska, těsně předtím, než jsem odjela na Sychrov, jsem viděla zázračnou věc: od 7. dubna tu už bylo 1000 lidí!! Kulaté číslo potěší každýho blogera!!

Takže ještě jednou, vážně moc děkuju a doufám, že můj blog budete navštěvovat i nadále ;). Pokusím se psát ještě zajímavější deníčky, přidávat víc básniček a (kni)hovny a grafiky a dávat článkům zajímavý názvy, což mi dělá značný problém. Poslední dobou to dělám tak, že vyndám z textu něco vtipnýho a dám to do nadpisu :)). Jelikož v tomto článku jsem zplácala tři věci najednou, nevím, jestli lidi víc "poletí" na vejlet na Sychrov, na dess s Klaudií nebo na 1000 lidí :DD.
Taky bych měla pomalu změnit název blogu. Střelená primánka?? No pomalu už sekundánka...snad se dočkám toho dne, kdy nebudeme nejmladší na škole ;)).
+ abych nezapomněla, musím vám představit svůj nový SB: jmenuje se sWeet a její blog najdete na adrese oll-things.blog.cz. Určitě se podívejte :)).
Takže, děkuju za přečtení tohoto sice krátkého, ale výstižného článku.
Vaše SnowFlake*** *.
p.s. rozhodla jsem se pro 1000 lidí do názvu :DD.

• Z nebe, Chvilka poezie před školou - další veršované šílenosti

27. května 2011 v 15:59 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie
Z nebe
Z nebe padá bílý prášek,
říká se mu sníh,
já tu sedím, žeru hrášek,
poslouchám svůj smích.
Náhle slyším - dupy, dupy -
dobývání do chalupy!
Zase slyším - bije zvonec -
říkám si "TO JE MŮJ KONEC!"
Chvíli počkám, vezmu klíč,
modlím se, ať už je pryč!
Není, vejde, cinkylinky,
přinesl nám konvalinky.
Konvalinky na Sibiři,
odkud ten neznámý míří?!?
Je z výzkumné stanice,
chce po nás čaj na mlíce!

• byla jsem v hájíčku, žrala jsem travičku..mňam mňam.

26. května 2011 v 20:39 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte :)).
Dneska toho mám opět plný zuby. A to tak, že úplně a stoprocentně!! Pozitivní energie nulová. Negativní?? Co já vim!! A je mi to i celkem jedno. Ne, nejsem na nikoho ani na nic naštvaná, jenom jsem neuvěřitelně chaotická, má nešikovnost se rovná dinosaurovi v porcelánu a jsem zpocená jako .. dinosaurus, kterej právě rozšlápnul porcelánovou konev.
To máte takhle:
Ze začátku se dnešek jevil jako celkem klidnej den, šla jsem do školy opět na nultou, Lucie, o které jsem se taky jednou zmiňovala, přišla s nohou v ortéze (ne, já jí nepřeju nic špatnýho!!) a měli jsme hudebku, kde jsem opět "nezklamala" (v textu jedný z lidovejch písní jsem našla a zkomolila text ze žala na žrala, takže výsledek zněl "byla jsem v hájíčku, žrala jsem travičku" nebo tak nějak), ale když jsme na literatuře dostali zadání zdramatizovat nonsensovou báseň o dvou mrožích do poslední hodiny, kdy měla být taky literatura, tak se to maličko zvrtlo. Na mě a mojí kamarádku vyzbyl jeden kluk, kterej je dosti namyšlenej nebo tak aspoň působí.
A moje kamarádka je sice super, ale na některý věci je s prominutím absolutně tupá (kdo neni!!). A to na věci jako například jakákoliv týmová práce. Buď jí něco zaujme a hodlá to všechno ošéfovat, nebo jí to jako v tomhle případě nevoní a člověk nejen že se přetrhne pro to, aby něco vymyslel (protože ona to nevymyslí), ale ještě jí musí přes její nadávky přemluvit k tomu, aby vůbec něco nacvičovala. Když jsme například nacvičovaly příběh o Persefoně (taky u o tom něco určitě je), my všechny jsme jakž takž dávaly aktivně dohromady scénář a kamarádka seděla na židli a hrála karty na mobilu. Mám jí sice fakt moc ráda, ale tenkrát jsem si na ní skoro vyřvala hlasivky.
A dneska jsme nechali nacvičování tý dramatizace až na poslední chvíli a na poslední chvíli tý poslední chvíle se kamarádka rozhodla, že chce dělat vypravěče a ne mrože. Takže v tom udělala trošku zmatek, jedinej, kdo věděl, co má říkat, jsem byla já, protože jsem byla mrož už od začátku :DD.
Jenomže v tý básničce bylo něco typu "a museli se políbit, až jim kly o kly cvakly", a umíte si představit, jakou srandu by měla třída z toho, kdybych předváděla líbací scény se spolužákem u tabule :D. Fuuuj.. (pardon ×D)
Takže jsme byli jediná skupina, která tohle vynechala. Spolužáci prej "né, nedávejte jim desítku, vždyť vynechali verš" a "my jsme se na to těšili" .. (mlátila bych je čítankou :D) ale nakonec jsme tu desítku dostali, protože profesorka má přece právo veta :D.

• prej "to je nějaký těžký"... :D

25. května 2011 v 22:19 | Snowflake* |  (Kni)hovna
Ahojte lidi :)). Po čase zase (kni)hovna, super :D.
Dneska jsem měla dosti náročnej den. Aspoň pro mě. Zejtřek nejspíš nebude jinej, a pátek taky ne, ale ten neni nikdy.
Ráno jsem se vypravila do školy už na nultou hodinu, to je pro mě lepší, protože se tak příjemně připravím na vyučování (nebo aspoň vždycky chci), dodělám úkoly, pokoukám z okna atd. ... vždycky se nakonec přistihnu, jak kecám s holkama, který přišly na nultou pravděpodobně se stejným záměrem jako já.
Po nultý čeština - ta je úplně v pohodě, potom náš 'exkluzivní' předmět zvaný Kořeny evropské kultury neboli zkráceně KEK, to je taky docela ucházející sranda :D. A následoval ten nejúžasnější předmět na naší škole zvaný výtvarka!! Kdybych měla porovnávat výtvarku na gymplu a na základce, vyšlo by z toho, že gympl je takových 99% a základka necelých 10%. Letos zpracováváme úplně skvělý témata, například ta čarodějnice, o který jsem psala minule, vodník, o kterým jsem psala jistě už dávno, a dneska to byly dámský společenský šaty na hubený modelce. Já hubený modelky malovat neumim, protože maluju zásadně podle toho, co vídám každej den, a můj obraz v zrcadle ani moje příbuzenstvo nejsou zkrátka modelkovsky štíhlí. Ale šaty vyšly vcelku dobře. Jedny jsem pokazila tmavomodrým fixem, druhý (mimochodem v jamajskejch barvách :D) vyšly skvěle... a mám z toho radost ;)).
Po dvouhodinovce výtvarky jsme měli oběd a hodinu volna - sloužící asi k tomu samýmu, co nultá. Jenom nutnost podotknout, že v naší jídelně dělají fakt dobrý studený těstovinový saláty!!
Pak ajina, ta je naprosto v poho, a potom tělocvik. Tělák venku!! Jelikož já a ještě nějaký holky jsme neskákaly do dálky, šly jsme si "poskočit" dneska. No coment. Boty plný písku, ale dva a půl metru. A když nás pár doskákalo, ještě jsme házely koulí. Já netušila, jak je to těžký, takže jsem byla za tele :D. Prej "to je nějaký těžký" :D.
No a když skončila hodina, bleskově jsem se převlíkla a vyrazila jsem do ZUŠky, kde mě čekala třídní přehrávka naší flétnoklarinetové třídy.

• grafika - Simona

24. května 2011 v 21:19 | Snowflake* |  By me

Ano, ano, slibovaná "grafika"...tady můžete vidět absolutně narychlo udělaný něco, co by mohlo sloužit jako avatar.
K ostatním - jsou to převážně obrázky do záhlaví nebo do horního boxu. Opět v Gimpu. Pokud by někdo měla zájem, tak do komentářů. Myslím, že to ale není zase tak úžasný ://.
Jinak, ani se neptejte, jakým způsobem jsem to v Gimpu vyráběla (ťukali byste si na čelo ×DD).
Takže tady jsou:


- myslím, že tohle se mi docela povedlo :))

- tohle se mi taky líbí, ale nebude to mojí úpravou. Bude to tím, že je tam Simona :)

• grafika - Monika a Klaudia

24. května 2011 v 18:39 | Snowflake* |  By me
Ahojte :)). Opět se hlásím, tentokrát s příspěvkem do rubriky By me. Ano, někteří návštěvníci mého blogu si jí nemusejí pamatovat, protože jsem do ní posledně přidávala už ... hodně dávno :D. Dneska jsem se rozhodla se pořádně naučit pracovat s Gimpem, takže jsem vyrobila pár "záhlaví" a nějaké paobrázky, jejichž účel je neidentifikovatelný.
Ke svým "pokusům" jsem si vybrala Klaudii a Moniku. A myslím, že jsem jim ani moc "neublížila"... ×DD

U tohohle vím jistě, že je to záhlaví. A že to má takovej divnej text. A že to asi nepoužiju. Ale graficky se mi to líbí :)).
Pokud jste nepoznali, tak toto je pokus o 'obrázek do textu' a pokud jsem tu fotku a nápis zgimpovala do takové míry, že není poznat, co to má symbolizovat, tak je tam Klaudia Pappová. Pokud byste to chtěli použít (nepředpokládám, neočekávám), tak klidně použijte :D. Ale se zdrojem. (Já se za to stydět nebudu.)

• jak jsem byla na autogramiádě :D

23. května 2011 v 22:19 | Snowflake* |  SuperStar 2011

Hi, I exist ;)). Vážně, žiju. A už jsem se konečně dokopala k tomu, že vám sem napíšu něco o tý autogramiádě :)). Nečekejte nic extra rozsáhlýho, prostě normální článek. (Už jsem měla jeden rozepsanej, ale ten jsem zavřela, protože jsem v něm měla podrobně popsanou cestu autobusem - a to by vás asi nezajímalo.)
Takže pojďme k věci:
S mamkou, která byla jedinej člověk, kterej se pro mě "obětoval", jsme se vypravily do Harfy už na dvanáctou, abysme tam mohly ještě prolízt nějaký obchody ;)). (Juchůů, mám dvě trička z GATE :)))...okolo půl jedný jsme se šly podívat na střechu, kde se to mělo konat, a už tam stály nějaký prdlý holky :DD. Přitom to mělo začít až v 16:00 ×D. Měla jsem docela strach, že se tam vůbec nedostanu, když už dvě a půl hodiny před začátkem se to tam začínalo plnit ://.
No ale nakonec jsme se tam přesunuly až na půl třetí. Správný načasování :)). Dokonce jsem se tam začala bavit s jednou holkou .. (jedna z takovejch těch známostí, který trvaj dvě hodiny a pak už je nikdy neuvidíme..škoda, velká :(( )
Bylo tam děsný teplóóó...
Program začal v půl čtvrtý tím, že ten moderátor vyvolával na pódium lidi z posledních řad. Ti soutěžili např. v tanci, zpěvu (kdo chtěl, tak zazpíval) nebo v podávání černý lepenky. Výhra byla jedna z autogramovejch karet. Byla to docela sranda ×D.
Ve čtyři začal koncert!! Já jsem měla to štěstí, že jsem se protlačila do třetí řady!! (Vedle šílenejch fanynek, fakt převážně Harichovejch :D) A koncert byl úžasnej :)). Hned na začátku mě překvapila Klaudia .. ona je fakt strašně moc milá ♥ !! A Monča, ta by mohla hned jít do MISS ČR .. já jako holka neříkám moc často, že je nějaká holka fakt hezká!!
Ze začátku jsem to fotila na foťák, potom došla paměť, tak jsem to dofotila celý na mobil .. fotky přidám někdy pozdějc... a nebudou moc kvalitní!!
Matej a Simona měli taky skvělý vystoupení. Ostatní samozřejmě taky, akorát na Haricha jsem si občas zkrátka musela zacpat uši, protože jinak by mi ty ječidla prorazily ušní bubínky :P!! A Šeps byl bomba..!
Jako poslední vystoupila Gunčíková a pak se na pódiu shromáždili všichni finalisti a zazpívali Nevzdávám!! Bylo to vážně super!! Ale skoro se to nedalo fotit, protože se všichni fanoušci "sjednotili" a bylo všude plno hlav a rukou :D...
No a potom se všichni přemístili do takovýho stánku, kde dávali autogramy.
Moderátor prej "no jó, dostane se na všechny", securiťáci nás tam kropili hadicí, my jsme tam stáli děsně namačkaný, smrděli jsme potem, byli jsme mokrý :P. Čekali jsme, kdy už se tam dostanem?!? Fakt to bylo drsné :DD. Dokonce tam byla nějaká uřvaná holka, která na všechny řvala věci typu 'Netlačte se!!' a 'Jste hluchý?!?'... a druhá holka jí parodovala, takže LOL :DD. Po půlhodině moderátor změnil svojí řeč na "na většinu se dostane". Mně bylo už téměř jasný, že se na mě nedostane .. a taky že nedostalo :((.
Po cca. další půlhodině začali finalisti a securiťáci rozhazovat autogram karty, a že prej už mají na práci něco jinýho a že autogramiáda končí.
Tak jsme se s mamkou vydaly skrz flašky, obaly od sušenek, kapesníčky a ubrečené fanoušky k odchodu. Byla jsem dost zklamaná, i když jsem počítala s tím, že se na mě nedostane ://. V Bratislavě se taky na dost lidí nedostalo!!

• další výplody zvané básničky

22. května 2011 v 14:10 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie

Lidi ahojte :)). Z autogramiády jsem se vrátila ve zdraví, ale nemám tu správnou "psací náladu", abych vám to tu teď shrnovala ://. Pořádnej článek o tom napíšu později, teď musí stačit, že jsem se vrátila zdravá.
A abych to tu moc nezanedbávala, tak přidám aspoň nějaký básničky...kvalita téměř nulová :D.
Snídaně světa
Chceš snídat v Číně?
Ne přec tak líně!
Piš si za uši,
dostaneš suši!

Chceš snídat v Kanadě?
Chyť si na návnadě
úhoře, cejna,
ne však kus lejna!

Chceš v tundře snídat?
Musíš se hlídat!
Dostaneš šišku
a mraženou lišku!

• autogramiáda!!

20. května 2011 v 20:59 | Snowflake* |  SuperStar 2011

... aneb ano, takhle to vypadalo na autogramiádě v Bratislavě. Uáá, řev fanoušků, tlačenice u podpisů a oči navrch hlavy...klidné to rozhodně nebylo. Ale já se na zítřek moc těšim. I když je mi jasný, že v Praze to nebude o nic klidnější než v Bratislavě, protože Praha je ještě větší a hlučnější. Ječidel tam bude víc a určitě se vrátím načichlá všemi možnými voňavkymi pubertálních fanynek a potem.
Těšim se, protože jsem ještě nikdy nebyla na nějaký hlučný a velký akci dobrovolně!!
Těšim se na to, že naživo uvidím všechny finalisty...proto tam asi jedu ne?? :DD
Těšim se, protože konečně na vlastní oči uvidím, co vás všechny bere na M. Harichovi!!
Těšim se do Harfy, jelikož je to velikánskej obchodní dům a je tam New Yorker!! (a protože mám slíbený nějaký trička!!)
a Těšim se, protože když už nic jinýho, tak se aspoň naučim pohybovat se v davu!!
(a těšim se na tu střechu!!)
Budu se každopádně snažit se procpat k těm podpisovejm stolkům, i když je dost pravděpodobný, že se tam nedostanu. (Kdyžtak zkusim tu myšlenkovou metodu: budu si do hlavy sugerovat myšlenku, že se tam protlačim, a protlačim se tam xDD Myšlenka, zvlášť vlezlá, dokáže vše!!)
Strašně ráda bych donesla podpis od Bětky svojí kamarádce Doubravce, chci jí udělat radost ♥. Hrozně moc bych se chtěla setkat se Simonkou a s Matejem a řekla jim, jak moc jsem jim držela palce!! A moc ráda bych si odnesla podpisy a zážitek, nezapomenutelnej zážitek...!!!
Takže s některými se tam možná absolutně nevědomky setkám a někteří mi držte palce, i když vím, že máte na práci i jiný věci, než usilovný přání štěstí tý Snowflake...
A mám ještě jednu věc. Milý Harichovy (i něčí jiný, ale já to takhle shrnuju, protože tyhle jsou nejuječenější) fanynky, šlapte a strkejte a vražděte kohokoliv chcete, jen ne mě. Jak na to?? Zkrátka až uvidíte takovou hnědovlasou holku neohrabaně čumící okolo sebe a podobnou čemukoliv, jen ne křehké sněhové vločce, neútočte, kdo by vám sem pak psal tyhle úžasně divný články. Díky moc.
Toť snad vše v tuto večerní hodinu...vaše SnowFlake*** *.
p.s. milý fanynky, a mou mamku nechte taky naživu. mucQ.

• koukám, koukám, mnu si oči...

20. května 2011 v 15:53 | Snowflake* |  (Kni)hovna
Ahojte :)). Popravdě nevím, proč sem vlastně cpu ten banner s Eifellovkou, ale to je prakticky jedno. :)).
Koukám, koukám, mnu si oči (nemnu, je to pouze metafora - nechci si rozmazat řasenku), včera tu bylo 43 lidí, díky!!
A dneska zatím jenom dva, z nichž jeden jsem já. Takže díky za každý čísílko, přesněji za každého človíčka či lidoopka, nebo kdo to sem chodí?? :)).
Má začáteční otázka zní, mám udělat samostatnou rubriku na básničky?? Ano nebo ne??
A nyní už k věci. Dneska tu jsem tak brzo, protože v ZUŠce mají ředitelské volno kvůli nějaký soutěži. A já nemám svojí hodinu klarinetu, úúú!! To je super, jelikož v pátek mám strašně dlouhou "pracovní dobu". Vstávám na nultou, takže v 6 hodin, v 8 nám ta nultá začíná a je to tělocvik s takovou profesorkou, která je děsně nevyzpytatelná. Nikdy nevíte, jestli bude zrovna strašně protivná nebo milá jak cukrkandl. A pro mě je to ještě horší, protože já jsem děsně nepřírodní a nesportovní typ. Neudělám kotrmelec (klidně se smějte), nepřehodim hřiště (nerozmlaťte smíchem počítač) a po 400 metrech sprintu odpadávám (no coment). Takže moje celopáteční rozpoložení závisí na týhle příšerný hodině.
A navíc, tělocvik máme s holkama ze sekundy, který jsou hrozně povýšený a napudrovaný a myslí si o sobě kdovíco, a ke mě od začátku roku přistupujou jako k něčemu strašně divnýmu - dceři jejich angličtinářky, která neumí kotrmelec. Grr.
Od pondělka se vždycky těšim na okamžik, až budu odcházet ze šatny na tělocvik, protože pak mě už čekají jen samý vcelku dobrý předměty, například matika, zeměpis, digitální technika...a po poslední hodině vždycky, když mám klarinet, čekám ještě 45 minut v šatně na mou profesorskou matinku, se kterou se pak přemístíme k ZUŠce, kde jsem do půl osmý, mám totiž trio a pak svojí hodinu. Ale to už jsem sem jistě psala, ne??
A chci vás ještě ujistit, že zmiňované stříhání ofiny dopadlo dobře. Ze začátku to byl docela nezvyk, ale po dni už v pohodě.

• báseň o kvočně Erže

19. května 2011 v 19:17 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie

Báseň o kvočně Erže
Na severní točnu
přivezla jsem kvočnu.
U nás ji kleplo,
bylo jí teplo.

Jmenuje se Eržika,
ale tak jí nikdo neříká.
Pro tety, pro strýce,
pro psa i zajíce,
je to Erža, potvora,
nesnáší, jen krákorá,
po dvoře se vrávorá.

Na severní točně
moc se líbí kvočně.
Po divokém běhu
skočí si do sněhu.

Jednou takhle skočila,
(předtím něco vypila...)
křupla jí kost, má toho dost,
zlámala si nohu,
pomoct jí nemohu,
a tak sedí v rohu.

Poslouchejte, teď vám nelžu,
mám ráda svou kvočnu Eržu!

• zde postačí pobavený výraz...

18. května 2011 v 19:14 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte všichni. :))
Jenom tak pro začátek, milá Deese Joque si mě blokla, protože jsem se odvážila podotknout, že to, co má v menu, okopírovala ad mého SB Nettky ♥. Co byste na to řekli?? :DD. Zde postačí pobavený výraz.
Toť zpráva 'na lehčí notu' na začátek.
Před chvilkou jsem dohrála na klarinet. Zejtra mám ve škole referát o G. Gershwinovi a jelikož od něj hraju dvě skladby, součástí prezentace bude i praktická ukázka. Bude to obzvlášť zajímavý, protože obvykle máme hudebku jenom jedna část třídy a v hudebně (kupodivu :D), ale zejtra budeme mít všichni najednou a v přírodovědný učebně. No wow.
A dneska na výtvarce jsme kreslili čarodějnici technikou rozmejvaný rudky. Já jsem se rozhodla pro čarodějnici na kůlu, která se právě upaluje. Bohužel, já neumim kresli hnusný a starý babizny, takže mi bylo vytknuto například, že "ta čarodějka má moc sexy nohy". Umíte si představit, jak asi na to reagovali kluci :DD. Ale nakonec jsem to dokreslila v pohodě, čarodějnici se sexy nohama a s nevinným pohledem jsem ušmudlala a rozmyla vodou a byla z toho nějaká otrhaná bradavičnatá slečna právě hořící na kůlu...cool.
Jinak jsem překecala mamku, aby mi zkrátila ofinu, už jí mám kapku přerostlou vzhledem k tomu, že jí chci mít krátkou. Tak uvidíme, jak to dopadne, ale já věřim, že dobře. Rozhodně tam nebudou žádný zuby, mamka stříhá rovně.
A vůbec, když se nechám ostříhat od příbuznejch, vždycky to dopadne líp, než účes od kadeřníka. Když jsem byla předposledně u kadeřnice (ke který už nechodím), dopadlo to vážně katastrofálně, vypadala jsem jako obtloustlý kuře s obří čupřinou, protože sestřih mi přidal trochu objemu na tvářích a nahoře tak divně "stál"... jenomže já udělala tu blbost, že v salonu jsem to nemohla vynachválit, jelikož kadeřnice se zrovna vzpamatovala z úrazu a já jsem ji nechtěla urazit, a doma jsem propadla v hysterický pláč a odmítala jsem tak příští den jít do školy. Fotku opravdu přikládat nebudu ://.
Vím, že vlasy rozhodně nejsou to nejdůležitější, ale přeci jenom, měly by aspoň trošku vypadat dobře. Proto držte palce ;)).
Včera nám dovezli takovej...no, polonovej gauč a dvě křesla. Jsou super :)) konečně bude dost odkládací plochy u nás v obejváku...ale to vás asi vážně nezajímá ×DD.
Mimochodem, na autogramiádu nakonec pojedu s mamkou místo s babičkou. A pojedeme s velkým předstihem, takže to možná i stihneme. Všichni finalisti tam budou prej něco zpívat sólo :)) už se docela těším ;)).
Možná, že dneska ještě přidám nějakou básničku. Chcete o důchodcích, nebo o kvočně Eržice?? :DD.
To je asi vše. Jdu k SB ;). Vaše Snowflake...
p.s. Omlouvám se za délku tohoto článku. Je jeden z nejkratších na tomto blogu, ani jsem nemusela dávat do CČ.
:)).

• můj oblíbený školní předmět = houba na tabuli.

17. května 2011 v 15:45 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte :))!!
Ano, ano, to, co je napsané v nadpisu, už jsem zmínila v jednom z dotazníků. Tenkrát jste psali, jak je to vtipný (a já z toho měla radost, ne že ne!!), ale já věděla, o čem píšu. Zrovna dneska mi má věrná houba opět pomohla v nouzi /ha, ha, ha, ha./
Jelikož v třídním kolektivu se pořád ještě cítim nesvá, i když mi tam už nikdo nic tak hroznýho nedělá, najdou se tam lidi, který jsou jen tak mimochodem úplně blbí a utahují si z mojí 'naivity'. Jako například jedna holka. Budeme jí říkat Lucie, protože se tak jmenuje a protože Lucií je hodně.
Od začátku si se mnou hraje jako kočka s myší (kočka - hodně přenesené). Jeden týden se se mnou baví, druhej mě zatracuje. Nějakou dobu jsem jí to docela 'žrala', protože mi říkala věci typu "Terezko ty jsi úžasná, já tě mám tak ráda" a mně to dělalo dobře a zvedalo mi to sebevědomí. Ale když se na mě vykašlala už poněkolikáté a pak se mi šla omluvit 'proto, abysme si někde v oktávě o hodině nezačaly nadávat, že jsme pi*i', řekla jsem si, že už na ní peču natrvalo.
Jenže to jsem samozřejmě nevydržela. Za pár tejdnů zase přilezla, že chce něco vysvětlit, a já jsem jí to všechno ochotně vysvětlila, 'aby měla ajinu na desítku přece'. Jsem nepoučitelná, búúú. To je asi můj nejhorší problém. Horší než předsudky nebo nedochvilnost.
No a kvůli té mé nepoučitelnosti jsem se v tom ocitla zase. Lucii začali kluci provokovat kvůli jejím tzv. "velkejm kozám", který jen tak mimochodem vůbec tak velký nemá, ona si to vyloženě užívá, i když dělá, kdoví jak jí to štve. Zpychla ještě víc a mně začala opět a opět podlejzat.

• nakonec ještě začnu přát výhru Šepsovi?!?

16. května 2011 v 16:32 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte :)).
Jak můžete poznat, v tomhle článku nebudu nijak moc hodnotit včerejší výkony v Superstar, protože ti nejlepší už podlě mě zkrátka vypadli a teď už tam není nikdo, koho bych chtěla chválit nebo kritizovat takhle veřejně.
Jenom bych k tomu ráda napsala, že včera jsem začala upřímně přát výhru Šepsovi. Rozhodně tam nezpívá nejlíp, ale myslím, že on by ji využil nejlíp. Odjel by na Jamajku i s Bětkou a postavili by si tam barák z listí a zpívali by spolu reggae.
Ne, hlasovat pro Michala fakt nebudu, ale klidně ať to vyhraje :)). Nebo ať aspoň postoupí do příštího kola, chci slyšet tu Abbu a Queeny :DD.
Harich nic moc, Ševčík nic nic, Adamec no coment. Gunčíkovou bych pochválila, kdyby mi byla aspoň trochu sympatická. Toť asi vše ke včerejším vystoupením.
Ale v sobotu nejspíš s babičkou pojedeme na tu autogramiádu. Ano, s babičkou :D. Řekly jsme si, že na sebe celej tejden budeme dávat pozor, nelámat si končetiny (zvlášť já při středečních skocích do písku) a modlit se za provoz dálnice D1 :)).
Akorát tam budu muset čekat nejmíň o hodinu dřív, abych se dostala do předních řad a stihla ty autogramy. I když já nejsem zrovna snadno zašlápnutelný typ, možná to bude trošku problém. Budu muset po několika měsících opět někam přijít s pořádným předstihem. ://.
Tak se modlete se mnou, ať to vyjde :)).
A v celým článku najdete další básničku.

• další moje básnické dílo - Snad

15. května 2011 v 15:59 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie

Ahojte :)). Jelikož není pořádně co dělat, dávám k přečtení další z mých básničko-říkanek...
Snad
Půjdu zkusit svoje štěstí
- snad mi nikdo nedá pěstí!
Přestanu tu kousta tužku
- snad nespolknu drobnou mušku!
A odjedu na letiště
- snad mě nevysaje klíště!
Dostanu se mezi lidi
- snad mě nikdo neošidí!
Náhle uvidím dvě dogy
- snad u mě nenajdou drogy!
Poté spatřím průvodčí
- snad mě ničím nesmočí!
A usednu do letadla
- snad tam jsou příchytná madla!
Vzneseme se nad ranvejí
- snad se mi tam nevysmějí!
Dostaneme turbulence
- snad nezačnu křičet tence!
Ulomí se nám křídlo
- snad má pilot lepidlo!
Upadnem na vodopád
- snad mě osud neměl rád?!?

• jak jsem jela do Semaforu.

15. května 2011 v 12:08 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Ahojte :)).
Hned na začátek, moc vám děkuju za komentáře k Iris. Já myslela, že si budete po pár prvních verších ťukat na čelo a pomyslíte si, že Snowflake se zbláznila. A vy ne. Za to vám fakt moc děkuju :*.
A teď už k věci - ke včerejšímu dni, který jsem strávila v Praze.
Jak už jsem psala jako p.s. k Iris, byly jsme s mamkou na Kytici v Semaforu. Předtím jsme ale měly ještě trochu času, takže jsme si pořídily celodenní jízdenku za stovku na všechno, co v Praze jezdí a má víc než 5 sedadel (dlouhý trabanty nemyslim) a vyrazily jsme do extramegazalidněnejch ulic našeho hlavního města.
Mimo jiné jsme vlezly například do Palladia, obchodu s Crocsama nebo obchůdku s takovejma drahejma ale krásnejma blbostma. Zaujal mě třeba nůž na nutellu :DD.
Objevila jsem hotel Paris a hotel Hilton, chacha :)). Upřímně jsem se zasmála.
Když jsme docouraly (a došel nám čas), přemístily jsme se na tramvaj, v níž jsem zaujala poslední volné sedicí místo (na to mám talent :DD) a přemístily jsme se na Dejvickou.
Když jsme vystoupily, zjistily jsme, že rady naší babičky (té, o níž jsem se tu už hodněkrát zmiňovala, ano) nám moc nepomohly a že nevíme, kudy a kam máme jít. Náš klasický problém. Ztráta orientace. (v prostoru!)
Ovšem potom jsme se nějak vymotaly s pomocí jakýchsi turistů, kteří právě s dítětem na ramenou křižovali křižovatku směrem od Semaforu :).
Představení Kytice mě příjemně překvapilo. Před necelým měsícem jsme byly v divadle La Fabrika na Bláznivým Petříčkovi a to jsem vůbec nepochopila, potom někdy jsme šly do libereckýho divadla na Carmen, to jsem taky nepochopila, tak jsem se bála, že nepochopím ani tu Kytici. Ale tu jsem pochopila celkem v pohodě. Opět jsem zažila ten úžasnej pocit, sedět v divadle a smát se u představení, které chápu.
Bohužel jsme nepočítaly s tím, že to bude trvat 4 hodiny, takže jsme musely v půlce Bludičky odejít, aby nám neujelo metro. Ale konec byl docela předvídatelný a navíc byl v programu, takže zas tak hroznej problém to nebyl...
c. č.

• nonsencové veledílo Iris

14. května 2011 v 5:59 | Snowflake* |  nejen nedělní chvilka urážení poezie

Ahojte :)).
Ano, ano. Jelikož jste na moje básničky v předchozím článk nijak nenadávali a ani jste je nekritizovali (díky!!), rozhodla jsem se uveřejnit své nonsencové óbrdílo. Tenhle článek je přednastavený na úplně nelidskou hodinu, tak se nelekněte ;)).
A nyní už přistupme k věci. Opět prosím berte v potaz můj věk (necelejch 12) a to, že jsem zkrátka amatér. Báseň je o holce jménem Iris (inspirace z Dášeňky, ano..:D) a některé verše jsou fakt krávoviny. Takže se bavte.
Iris
Iris už se probírá,
vstává, oči otvírá.
Pak se leká - kde to je?
Nezná toho pokoje!

Na pohovce někdo leží
a Iris hned k němu běží.
Vzbudit se ho snaží,
klepe do něj paží.
Jenže - nehýbe se on,
nepomoh by ani zvon!

Tak křičí na celý dům,
vzbudí děti sousedům.
Pak křičí na celé město
a vzbudí kynoucí těsto.

Spáč však nehýbe se moc -
- Iris volá o pomoc.
Volá, volá z okna,
točí se jí lokna.

Volá, volá - Pomozte mi!
A vzbudí snad celou Zemi!
Ale spáč, ten nehýbe se,
chrápe jak ten medvěd v lese!