Březen 2011

• nový řetězák

29. března 2011 v 15:49 | Snowflake* |  (Kni)hovna
Tak, mám tu pro vás další řetězák. V budoucnu připravím i něco mojí výroby, tenhle je od http://katulinkaaktak.blog.cz/.
Kolikátého je? 29.března 2011
Kolik je hodin? Cožéé? 15:29
Seš online? Na čem, bože??
Co jsi naposled jedla? nějaký chipsy :P

• nesmím býti depresivní!! • aneb nenutím nikoho, aby to četl...

27. března 2011 v 18:27 | Snowflake* |  (Kni)hovna
Zdravím.
Ne, nebudu depresivní. Musím si to zakázat. Ale někdy mám chuť se trochu litovat.
Jako loni. Nebudu to tajit, přišla jsem si jako hromosvod. A život mi tehdy změnila jedna jediná věta: "Dostala ses, jseš sedmá..."
Dostala jsem se do 'prestižní počítačové třídy', do které měli lidi s horším prospěchem dveře uzavřené. Elita, myslela jsem si. Ale mohlo mi dojít, že to nebude fungovat.
Dřív to bylo Áčko a Béčko, dvě uzavřené společnosti dětí sotva desetiletých, které se potkávaly leda tak na chodbě a byly pospolu už přes čtyři roky. Měly se rády a i když se občas pošťuchovaly, nic by si navzájem neudělaly. Áčko žilo představou, že béčko jsou blbci, béčko si zase myslelo, že blbci jsou "áčáci".
Ale rozřazovacím testem do počítačové třídy se tohleto všechno změnilo. Do jedné mísy byly nasypané obě třídy a z nich 22 udělalo úspěšně test. Byla jsem mezi nimi, byla jsem sedmá, byla jsem na sebe pyšná...

• uuuf!

26. března 2011 v 19:19 | Snowflake* |  Sněhový názory Sněhový Vločky

Servůz :))
Tak jsem se konečně dostala k TOMU místu - k počítači.
Týden byl opravdu záhul, zvlášť od úterka do čtvrtka, protože to jsme psali ty zmiňované trimestrální testy. Nejtěžší byl asi z matiky, teda aspoň jsem se ho nejvíc bála, protože od základky mám takovej dojem, že matika je něco nepochopitelnýho, na co se nemůžete nikdy pořádně naučit, protože je nekonečno možností příkladů, který musíte umět pro obstojný výsledek vypočítat. Nicméně nyní jsem byla z matiky přímo unešená- teda spíš z toho výsledku. Juchůů..94%, to je o 8% víc, než v 1.trimestru :)). Na 1.-2. místě s jednou úplně hroznou spolužačkou ://..propíchly jsme její jméno (psst. :D). No ale radost rozměrná :)).
ČJ = o procentíčko míň, než z matiky, ale stejně nejlepší. Ještě se mi nestalo, že bych byla v matice lepší než v češtině.
Taky veliká radost, dobrý výsledky neberu jako samozřejmost, i když můžu působit nafoukaně...
AJ = taky skvěle, napsala jsem to bez jediný chyby...ale test byl trapně lehkej, takže to bylo téměř jasné.
Dneska = další luxusní výjezd se sborem. Tentokrát Seifhennersdorf - německá škola, kde se učí česky. Všichni máme URKUNDE (ano) - DIPLOM.
Chystám se na aktuální článek " o autorce". Těšte se.
Nyní sleduju Simpsonovy a pak nejspíš přepnu na Óčko TV. Nebo že by YouTube??
Mám nějaký papíry 'slátanin' na zeměpisnou olympiádu. Koukala jsem na to a - španělská vesnice...
Viszontlátásra*
Vaše SnowFlake ♥

Napatlaná?!?

22. března 2011 v 15:07 | Snowflake* |  (Kni)hovna

Zdravím. Pojďme rovnou k věci.
Tak teda dneska jsme psali první test z ČJ. Bylo to docela jednoduchý, a upřímně, večer už si na to asi nevzpomenu.
Narozdíl od dnešní dílny 'Human body' neboli 'Lidské tělo'.
Angličtináři (včetně mojí máti) se zbláznili. Rozhodli se nás naučit všechny části lidského těla formou "zábavných aktivit" typu obkreslete lidské tělo a popište anglicky, nebo nakreslete nohu, nebo nakreslete trávicí trakt...
Na nás (bohužel, úúú) vyzbyl BODYPAINTING. Už od začátku jsem z toho nebyla nijak zvlášť nadšená, ale moje cynika vyvrcholila ve chvíli, když mi začala kamarádka Julča patlat barvama na kůži obličej. Ze začátku jsem sice chvilinku vypadala jako tanečnice z karnevalu v Riu de Janeiru, ale to se ve chvilce změnilo v "cool look" papouška pestrobarevného, a když jsem byla popatlána ještě ke všemu černou barvou, už jsem se neuměla přirovnat vůbec k ničemu. Poté k tomu přibyla ještě pestrobarevná patlanice na krku...zkrátka, z naší trojice jsem to schytala úplně nejvíc.
Já jsem spolužačce udělala po tvářích takový červený spirály, který navrhla sama, aby jí to ladilo k oblečení, ona tak šla domů. No a Julča dopadla úplně nejlíp :)). Decentně a vkusně.
Po předváděčce všech hotových prací jsem letěla na záchod si tu 'obludnou nádheru' konečně smejt. Masakr!!
Hnědej celej obličej a upatlanej krk, ale po takovejch deseti minutkách jsem se dokázela nějak přijatelně zkulturnit, abych tak mohla jít na oběd. (Mezi náma, oběd nebyl dneska žádná výhra.)
Tak jsem už odpatlaná, ale ještě ne zcela. Nějaký barevný šmouhy na způsob ary araruny ještě zbyly. Tak.
Vaše Snowflake*.

Zítra píšeme, TT začínají :))

21. března 2011 v 19:44 | Snowflake* |  (Kni)hovna


Servůůz :)).
Dneska to bude jenom krátce. Zvlášť proto, že zítra nám začíná období TT = trimestrálních testů. Určitě už víte, že se píšou každý trimestr (překvapivě, žejoo?), pokud ne ze školy, tak aspoň z mého blogu.
První jsme psali v listopadu, druhý píšem teď a třetí budeme psát v červnu.
A jak se toto období projevuje?? Změní nám komplet celej rozvrh, ale většinou zkrátí, což je super. Všude po škole se honí davy nervózních studentů. Suplovací rozvrh je plnej modrejch okýnek a našemu gymplu tejden a půl vládnou dvě písmena: TT.
Pro vaši zajímavost, zejtra píšeme z češtiny - jazyka a slohu. No to bude :DD...
Ale minule jsem měla 97 %. Jsem na sebe pyšná ještě teď :))).
Pokusím se ještě se ozvat.
P.S. Už jste viděli nový klip Nightwork - Andělská dívka?? Jestli ne, najděte si to třeba na YouTube, zasmějete se :))
PP SnowFlake****

Výlet do Mostu :))

20. března 2011 v 15:26 | Snowflake* |  (Kni)hovna
Ahojky...
Takže jakpak se máte?? Já se mám dobře, hekticky, jelikož končí trimestr, a přes týden jsem nepsala, protože se nic nedělo. Hektický stereotyp. Ale abyste si nemysleli, že žiju pouze stereotypně, v pátek jsme místo školy jeli se sborem a se školním divadelním souborem do Mostu. Zúčastnili jsme se mostecké divadelní přehlídky 'Mladá scéna', ale byli jsme "jenom" hosti, protože soutěžil jenom Ústecký kraj.
Jinak z Liberce do Mostu jsou to příjemné 3 hodinky autobusem.
Kdž jsme se přibližovali k Mostu, nějak tak ubývalo malebných rodinných domečků s komínky, že by jimi měla problém prolézt i taková menší čivavka, a přibývalo obrovských smrdících a čoudících továren, do jejichž komínů by se mohl bez problémů vejít i menší hrošík. (Jo, trošku nepřesné, ale to mě tak jaksi napadlo.)
Tudíž jsem poznala, co je to ten Ústecký kraj /Ústečtí prominou/. Opravdu hodně průmyslový kraj. A bohatý.

Proč už nechci do AK?

14. března 2011 v 18:44 | Opět kritizující Snowflake* |  Sněhový názory Sněhový Vločky
Dříve jsem chtěla do AK neboli autorského klubu blog.cz. Teď už se tam ani nepokouším dostat. Nelíbí se mi to, ale ani trochu!!!
A proč? Několikrát jsem si pročítala pravidla autorského klubu na jeho blogu. A říkala jsem si "Jo, to všechno odpovídá. To splňuju. Píšu inteligentně. Nemám pixelkové články. Jo, to dám, musí mě přijmout."
Podala jsem tedy přihlášku. Čekala jsem, bylo mi jasné, že administrátoři nemají moc času a tudíž se na můj blog nepodívají hned. Velké zklamání přišlo cca. po 2 měsících, protože - pořád nic. Fajn, řekla jsem si.

"Pseudodívčí blogy"

12. března 2011 v 21:53 | Snowflake* |  Sněhový názory Sněhový Vločky
Našla jsem si volnou chvilku i dneska a rozhodla jsem se napsat ještě jeden další článek - názor. Tentokrát se pokusím zaměřit na takzvané "pseudodívčí blogy". Asi si říkáte, co to ty pseudodívčí blogy vlastně jsou. Fajn, já vám to přiblížím.
♣♦♣
Zaručeně si pamatujete Andreu neboli Andiiskaaa. Jak byste si ji mohli nepamatovat, byly toho plné dívčí blogy LadyVanilky i Teres Xeiny. "Ta hnusná kopíračka", neslo se blogem.cz. A Andiiseek? Vesele si vedla svůj "pseudodívčí blog" dále. Fotila se, psala články a přidávala kosmetické "pseudorady". Tak co, už jste pochopili, o co vlastně jde?

Mánie 5angels

11. března 2011 v 21:35 | Kritizující Snowflake |  (Kni)hovna
Zdravííím, servůz :)
Takže další těžkej tejden je za námi. Uuf! Konečně mi dají všichni pokoj a já se budu moct zahrabat doma...!
Téma týdne je Vegetariánství. K tomu se raději nebudu vyjadřovat. Kdo ví, co by ze mě lezlo za kraviny. A těch nesouhlasných komentářů...(No možná, že jsem nějak přehnaně domejšlivá.)
Nicméně, nějaké nesouhlasné komentáře přece jenom pod tímto článkem budou. Už dávno jsem objevila blogy o "dívčí taneční a pěvecké skupině" 5angels. Popravdě řečeno, nevěděla jsem, jestli mám propadnout hysterickému záchvatu smíchu nebo jenom hysterickému záchvatu. Pět namalovaných holčiček zhruba v mém věku (10, 11) vystajlovaných jak na maškarní ples špulí své pusinky v objetí na amatérské fotce...nedalo mi to. Musela jsem si pustit jednu z jejich "písní".

Po dlouhé době...

8. března 2011 v 21:52 | Snowflake* |  (Kni)hovna
Servůz :-)
Jak jste si jistě měli šanci všimnout, dlouho jsem nenapsala žádný postřeh ze svého života...
Nový design se moc nepovedl. Ale nevadí. Ještě to trošku předělám.
Zítra jdu na okresní kolo zeměpisný olympiády. Je super, že jsem se tam dostala, jsem jediná ze třídy a ze školy jsme jenom dva, navíc já měla nejvíc procent správně - 84. Kdyby to byl trimestrální test, (který mimochodem taky budeme psát, už ani ne za měsíc) tak by to zase takový úspěch nebyl, ano. Takže si ještě budu muset pročíst, co to je měřítko a jak se používá...moc toho o tom nevím, přiznávám se. Takže pokud se mnou aspoň trochu soucítíte, tak mi držte palce. Pokud si myslíte, že se jenom vytahuju a předvádím, (občas fakt jo, je to takový můj "zlozvyk") tak to klidně napište, já se s tím vyrovnám...