Blogy proti týrání zvířat: Ano či ne?

8. ledna 2011 v 16:31 | Snowflake |  (Kni)hovna
(c) SnowFlake...Snowflowers.blog.cz
Takže vítejte...
Zrovna před chvílí jsem narazila na jeden článek proti týrání zvířat...Tak mě hned napadlo toto téma.
Klidně pište i nesouhlasné a kritické komentáře. Jsem na to připravená a chci jen vyjádřit svůj názor.
*******
Podle mě by se zvířata týrat neměla. Je to opravdu hnusárna. Já osobně bych zvířeti neublížila. Nesouhlasím s tisíci soucitných článků v časopisech a na blozích. Jak můžeme pomoct? Peticí?!? Pochybuju. I když podepíše petici sto milionů lidí, týrání zvířat nepřestane. Je sice pěkné, že najdeme sto milionů lidí, kteří s týráním nesouhlasí, ale co se v takovém případě vlastně stane?!? Petice bude podepsaná. Ti, co to podepsali, budou spokojení, že "pomáhají".
Vy si myslíte, že tyrani zvířat se zaleknou štosu popsaných papírů? Já myslím, že ne. A zákona? Fajn, pár se jich lekne. Ale pořád zbývá většina, kteří budou směle pokračovat dál. Nikdo na ně nepřijde. Nikdy se to nepodaří zlikvidovat ze světa úplně.
*******


A co vlastně už je týrání zvířat a co ještě není?
Když je pes nabezpečný, kouše, už pokousal strašně moc lidí a psů...utratí ho. Já osobně si myslím, že je to oprávněné. Když je např. v orientálních zemích žena zabita za (téměř nemožný) útěk od manžela-tyrana, je to bráno jako trestný čin? U nás by bylo, ale jejich zákon tak nemluví.
A když utratí zvíře, které je navíc opravdu nebezpečné, myslím si, že to týrání není.
*******
Ano, člověk je brán jako "pán tvorstva". Přiznejme, ze živočichů kdy žijících na této planetě toho opravdu dokázal zatím nejvíc. Tak proč o něm mluvit celkově špatně?
Člověk si ničí planetu. Ano, to je jeho blbost. Ale ani kdyby byli všichni na tomto světě vegetariáni a žili by ekologicky, nezabráníme postupnému zániku planety...všechno stárne, i tato planeta. Tak se s tím smiřme.
*******
Závěr? Blogy proti týrání zvířat: Ano, ale čeho je moc, toho je příliš. A urážet na takových blozích (Neříkám, že na všech.) člověka a jeho postavení tady na světě? To ne.

P.S. Ještě jsem na blog.cz nenarazila na blog proti týrání-lidí. Jestli o nějakém víte, napište mi do komentářů. ráda shlédnu.

P.P.S. Ano, naštvaní být můžete, ale můj názor prostě nezměníte.
Vaše SnowFlake*.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama