Nový školní rok, nová etapa vzdělávání, nový jazyk.

30. srpna 2010 v 20:41 | Snowflake |  Všechno, co nejde zařadit
(c) SnowFlake...Snowflowers.blog.cz
Ahoj!
Přestaňme si něco nalhávat, všichni stejně víme, že nový školní rok je už skoro tady. Stojí za dveřma a sbírá odvahu na to, aby zaťukal...Proto je čas na to, ohlédnout se za uplynulými prázdninami a zpříma /a pravou nohou/ vstoupit do školy.
  Já mám těch změn trochu víc. Na začátku Srpna jsme se, jak jste si mohli přečíst, stěhovali. A 1.Září nastupuju na osmiletý gympl. Naštěstí spolu se mnou nastoupí i moje dlouholetá kamarádka. Když jsem se to dozvěděla, byla jsem šťastná, protože jsem se bála, že tam nebudu nikoho znát. A já se docela špatně seznamuju.
             Jakožto gymnazistku mě čeká daleko víc učení, než na základce, přibydou mi nové předměty jako třeba biologie, kořeny evropské kultury nebo zeměpis, na který se těším asi nejvíc.
Jsem z učitelské rodiny. A kdo od nás neučil, aspoň dělal uklízečku nebo školníka, takže se ode mě jisté "učitelské pudy" taky čekají. Jenomže já je v sobě nějak ne a ne probudit, například když chtěla babička naučit psát na PC, vůbec jsem neměla trpělivost a stejně jí to musela učit mamka.

          Uplynulé prázdniny jsem si vcelku docela užila. Na začátku jsem jela za prarodiči /také učiteli/ do Nové Bystřice, malého pohraničního městečka u Rakouska, odkud jsem vám sem mezi sledováním rakouské televize občas přidávala články. Popravdě jsem se těšila, až odjedu, chytaly mě silné depky. Juchala jsem, když jsem se konečně dočkala 11.7., kdy jsem odjela do Milevska.
                       V Milevsku, to už bylo jiný kafe. Bylo to super, jezdili jsme se koupat na Orlickou přehradu, jednou jsme jeli i do Tábora na výlet, já samozřejmě snědla obří točenou zmrzlinu, jak je mým zvykem, no a když jsem přijela domů do Liberce, probíhalo velké stěhování národů, ale vše proběhlo dobře. Bydlíme /Klepu do zubů!/.
                     Pak jsem ještě párkrát jela za druhou babičkou do polského pohraničí, do Harrachova. Tam to bylo skvělý jako v Milevsku, ale zase jinak. Dvakrát jsem dokonce jela na bobovce, ale pak už jsem se bála, protože se začala šířit zpráva o tom, jak se tam nějakej člověk zmrzačil. Tak nevím, nevím.
(c) SnowFlake...Snowflowers.blog.cz
 Kromě nového bytu a nové školy jsem se odhodlala ještě k jedné věci. Začnu se učit nový jazyk. S výběrem jsem ani moc problém neměla. Jelikož můj děda byl Maďar žijící na Slovensku, tak se začínám učit maďarsky. Popravdě, není to nic jednoduchého, téměř všechno se píše jinak, než vyslovuje. Všichni mi říkají, že mi to bude k ničemu, ale já jim nevěřím, protože každej jazyk, kterej umíš, je dobrej. A kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Nemyslím si sice, že do prázdnin budu plynně mluvit /to by bylo samozřejmě nejlepší, ale nemožné/, ale mohla bych se naučit skloňovat, časovat a jednoduché věty.
                           Takže mi držte pěsti. Postupně bych sem mohla přidávat nějaké články o mém "jazykovém vývoji", jestli vás to zajímá. Ale hlavní je neztratit odhodlání.
Hu.
A jestli budu mít štěstí a zvládnu to, o čemž jsem se tu před pár okamžiky zmiňovala, třeba se mi splní dovolená u Balatonu =×)...A třeba si tam dokážu i nakoupit, že...
Každopádně, bylo by to super. Jo a dokud se nezačnu učit dialekty perštiny, jsem úplně normální. /I když do Afgánistánu jsou potřeba, hehe.../

To jsem se zase rozepsala, že...Dík za přečtení. Mějte se krásně, skládejte básně a přijďte zas.
Vaše SnowFlake...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 coach outlet online coach outlet online | E-mail | Web | 25. května 2011 v 4:02 | Reagovat

This topic was really educational and nicely written. I approach to do some additional exploration on this. Gives thanks for sharing this timely data. We require additional like this

2 coach outlet canada coach outlet canada | E-mail | Web | 25. května 2011 v 4:02 | Reagovat

As you gain expertise, Very helpful post!  It is extremely helpful for me. It is good idea.

3 coach outlet coach outlet | E-mail | Web | 25. května 2011 v 4:03 | Reagovat

This is a wonderful blog.I am impressed by the information that you have on this blog. The informal article encouraged me very much!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama